İç Mekan Tasarımı  .  2017  .  Kadıköy, İstanbul
Fenerbahçe Spor Kulübü Dereağzı (Lefter Küçükandonyadis) Tesisleri içinde yer alan mevcut yelken şubesinin yenileme projesidir. 250m2 alanı olan şube, kulübün farklı spor dallarına ait okulunun bulunduğu bir kampüste yer alır. Bireysel ve kurumsal sporculara yelken eğitimi vermek üzere planlanmıştır. 
Çok amaçlı eğitim salonu, antrenör ve yönetici ofislerinin bulunduğu yığma yapıda, mevcut duvarlar taşıyıcı özellikte olduğundan tasarımda belirleyici etken olmuştur. Sirkülasyon şemasında yapılan düzenleme ile yapıya giriş ve denize çıkış aynı aks üzerine alınarak kullanım kolaylığı sağlanmıştır. 
Malzeme seçimi ve detay tasarımı Faruk Ilgaz Tesisleri ile dil birliği içinde geliştirilmiştir: Tesisin kulüp ve okul kullanımları ayrı konseptler olarak ele alınmıştır. Kulüp tarafında doğal malzemeler ile konforlu; okul tarafında sade, uzun ömürlü malzemeler ve çok amaçlı çözümler ile çağdaş bir eğitim ortamı yaratmak hedeflenmiştir.
Şubeye giriş ve denize çıkış aksları birleştirilerek, yapıya aydınlık bir iç mekan ve kolay dolaşım imkanı kazandırılmıştır.
Bekleme alanından ana hole bakış
Eğitim salonunda oluşturulan duvar içi nişlerde salonun çok amaçlı kullanımı için depolanabilir mobilyalar saklanabilmektedir.
İşveren: Doğuş GYI
Mekanik Proje: Ritmik Proje
Elektrik Proje: Timsan Mühendislik
Uygulama: T Dizayn
Fotoğraflar: Gürkan Akay
Başa Dön