İç Mekan Tasarımı  .  2017  .  360m2  .  İstanbul
Priz, anahtar ve aydınlatma çözümleri sunan İspanyol Simon ve Fluvia firmasının showroom ve merkez ofis tasarımıdır. Sergilenen ürünler, amaçlarına uygun mekana yerleştirilerek dinamik bir sergileme imkanı yaratılmıştır. 5m kat yüksekliği bulunan mekanın bu özelliğinden yararlanarak alternatifli aydınlatma performansı sergilemek için yerine özel üniteler tasarlanmıştır. Mekanik ve elektrik tesisatın yer yer gizlendiği, yer yer açıkta bırakıldığı tavan tasarımında da benzer alternatifli sergileme imkanı sağlanmıştır. Malzeme seçimleri ve değişken aydınlatma tasarımı ile firmanın kurumsal kimliği vurgulanmıştır. 
Showroom design for Simon Fluvia -an electrical equipment & architectural lighting company. The concept is based on the dynamic display of products allowing in-situ exhibition for specific field of use. Custom units are designed to cover the existing floor height of 5m in order to display optional performances of lighting fixtures efficiently. Also ceiling is exposed partially to allow the display of optional fixtures both surface mounted & recessed. Corporate identity is emphasized by the help of flexible lighting design & materials used.
1 Dinlenme Salonu; 2 Seminer Salonu; 3 Priz ve anahtar Sergileme Alanı; 4 Toplantı Odası; 5 Giriş Holü ve bekleme; 6 Ofis; 7 Yönetici Odası; 8 Mutfak; 9 Wc
İşveren: Simon Elektrik
Mekanik Proje: TY Teknik
Elektrik Proje: Zülal Elektrik
Uygulama: Şahinler Yapı
Fotoğraflar: Gürkan Akay
Back to Top